Коли з’явилася перша крейдяна дошка?

розміщено в: Новини сайту | 0

Крейдяна дошка вже давно перестала бути елементом виключно шкільного інтер’єру. Зараз дизайнери використовують цей предмет для оформлення кухонь, кабінетів і дитячих кімнат, його можна зустріти в кафе і пабах, хоча походження крейдяний дошки у більшості людей пов’язане саме з освітніми установами.

Така популярність вироби викликана функціональністю, можливістю використання в просторих приміщеннях і компактних кімнатах, ціновою доступністю. Цей атрибут особливо подобається дітям. Багаторазове полотно прекрасно підходить для малювання, виконання домашніх завдань і інтелектуальних розваг.

На кухні невелика дошка є незамінною помічницею господині. На ній можна зручно записати рецепт, залишити послання членам сім’ї або запропонувати меню для сімейного обіду.

Сучасні виробники, в тому числі і студія дизайну «Хід Конем» пропонують різні моделі цього атрибута – для школи, будинку, кафе. А коли з’явилася перша крейдяний дошка і як вона виглядала? З чого була виготовлена ​​і де використовувалася? Зробимо невеликий екскурс в історію добре всім відомого, ще зі шкільних часів, предмета.

Історія крейдяних дощок

Вперше письмова згадка про дошках зустрічається в ХІІI столітті, але їх виробництво і продаж почалися в ХVІІI столітті, коли в Уельсі вперше були відкриті і розроблені родовища сланцю. До кінця ХІХ століття практично в усіх школах використовувалися так звані аспідні дошки – тверді пластини чорного кольору, на яких діти навчалися письма.

Спочатку така пластина мала невеликий формат і містилася в дерев’яну рамку. На ній писали грифелем, а пізніше стали використовувати алюмінієві палички, які залишали на темній поверхні світлий слід. Для зручності на поверхню наносили рівні горизонтальні лінії.

Для перевірки завдання вчитель повинен був переглядати «зошит» кожного учня. Тому з часом маленькі пластини замінили на одне велике виріб. На ньому вже можна було писати крейдою, який легко витирався дрантям.

Ця ідея виявилася настільки вдалою, що крейдяний дошка досі використовується в навчальних закладах. А для її виготовлення використовують дерев’яний масив, міцне скло, метал, сучасний пластик і фарфор з шорсткою поверхнею. Поверхню покривають спеціальною матовою фарбою чорного, коричневого або темно-зеленого кольору.

Залишити відповідь