З чого складається куточок природи в середній групі

розміщено в: Новини сайту | 0

Куточок природи в дитячому саду – це особливе і дуже значуще місце даної установи. Тут відбувається щоденне знайомство з рослинним і тваринним світом дітей і всього виховного складу. Адже погодні та інші фактори не завжди дозволяють вихователям і дітям спостерігати за навколишнім середовищем на вулиці. Для цього і створюються спеціальні місця природи в приміщенні.

Завдяки якісно оформленим куточку природи кожна дитина отримує всебічний розвиток, вчиться розрізняти тварин по виду, а рослини по їх класифікації. Дане місце дозволяє дітям цілий рік стежити за життям тварин і доглядати за рослинними елементами. При цьому зміцнити знання дітей в даній області допомагає обмежена кількість мешканців, які мають однакові або подібні ознаки подібності або навпаки – розбіжності.

Основні вимоги до куточків природи в дитячих садах

Перш ніж купити куточок природи, слід звернути увагу на ряд вимог, висунутих даному об’єкту:

  • Догляд за мешканцями повинен вибудовуватися на основі доступу дітей до даного місця. При цьому слід враховувати невибагливість до їжі, погодних факторів і іншим моментам самих мешканців периметра;
  • Всі, хто мешкає в даному місці, повинні мати здоровий і привабливий вигляд, що призводить до зацікавленості дітей;
  • Для периметра слід вибирати кілька примірників одного і того ж виду тварини або рослини. Так діти можуть знаходити спільні та індивідуальні риси кожного елемента і вчитися розпізнавати їх відмінності;
  • Всі мешканці повинні бути безпечні і нешкідливі для кожного, хто відвідує дитячий сад;
  • Перед придбанням примірників, слід враховувати можливість нормального росту і життєдіяльності їх в даному конкретному місці.

Куточок природи в середній групі

У середній групі діти вчаться розпізнавати різноманітність властивостей об’єктів і їх елементів, а також оволодівають навичками глибшого порівняння. Вони можуть самостійно встановити схожість і відмінність елементів, а також узагальнювати їх по будь-яким з ознак. Все це безпосередньо впливає на те, які рослини і тварини повинні бути присутніми в куточку природи, щоб в повній мірі розвивати і зміцнювати представлені навички у дітей.

Знайомство з тваринами у дітей цього віку призводить до того, що вони вже можуть чітко зазначити лінію їхньої поведінки, будова тіла, зовнішній вигляд, систему харчування та ін. А доглядаючи за даними мешканцями, діти швидко привчаються до чистоти і порядку.

У куточку природи середньої групи можна помістити хом’яка і морську свинку. Вони не вибагливі у догляді і цілком доброзичливі.

Відмінною ідеєю буде розміщення в даному місці акваріума з карасями, верхоплавка, золотими рибками іншими різновидами риб, які будуть відрізнятися за поведінкою і зовнішнім елементам

Що стосується рослин, то в даному випадку краще вибрати алое, запашну герань, бегонію і аспарагус. В цілому, в куточку може розташовуватися 6-8 видів рослин.

Залишити відповідь