Як оформити куточок споживача?

розміщено в: Новини сайту | 0

Керівник будь-якого об’єкта, який здійснює торговельну діяльність або надає послуги, зобов’язаний забезпечити оформлення куточка споживача відповідно до діючих вимог. Така норма передбачена на законодавчому рівні, а її порушення тягне за собою адміністративну відповідальність.

Як повинен виглядати куточок споживача?

Куточок споживача – це інформаційний стенд, який повинен містити відомості, передбачені законодавством. До його розміром, формою і дизайном не пред’являється конкретних вимог.

Природно, що наочний посібник такого призначення має виглядати строго, офіційно і презентабельно. Його основний фон, шрифт і інші параметри повинні гармоніювати із загальною стилістикою інтер’єру. Але, до того, що повинно бути в куточку покупця, пред’являються певні вимоги.

Розміщена інформація повинна бути актуальною і достовірною. Тому перед тим, як оформити куточок покупця, необхідно ретельно вивчити законодавчу базу або скористатися юридичною консультацією.

Пунктом 10 ПКМУ від 15.06.2006 № 833 передбачено вимоги до куточка споживача в плані інформаційного змісту.

Згідно з чинною нормою, на ньому повинна знаходитися наступна

  • інформація і матеріали:
  • повна назва компанії;
  • копії статуту, реєстраційного свідоцтва;
  • копії ліцензії на торгівлю певним товаром;
  • копії торгового патенту;
  • книга відгуків та пропозицій;
  • контактні дані держоргану захисту прав споживачів.

Крім того, на стенді обов’язково розміщується текст окремих статей Закону України № 1023 ХII, які регламентують порядок повернення або обміну товар, визначають права покупця. Крім обов’язкових відомостей, компанія може розміщувати інформацію рекламного характеру, перелік послуг, що надаються.

Рекомендується розміщувати такі стенди в районі центральної вітрини і касового апарату або в іншому доступному для огляду місці. Для зручності покупців і максимального інформаційного наповнення можна використовувати спеціальні кишені-книжки, в які поміщаються багатосторінкові документи.

Дизайн – студія «Хід Конем» пропонує якісні, довговічні і сучасні стенди для оформлення куточка в супермаркет, аптеку, хімчистку. Ви можете замовити виріб будь-якої форми, вказати кількість, параметри і розміщення осередків. У нас – найкращі ціни на послуги і швидка доставка по Україні.

Залишити відповідь