Основні вимоги до планів евакуації

розміщено в: Новини сайту | 0

Чинними Правилами пожежної безпеки України від 31.12.2014 № 1417 передбачено обов’язкову наявність спеціальних наочних посібників на об’єктах з великим скупченням людей (крім житлових будинків) та в будівлях, де на одному поверсі знаходиться більше 25 чоловік. Розглянемо, які повинні бути плани евакуації, в яких місцях їх слід розміщувати, щоб забезпечити належний рівень безпеки для людей.

Призначення графічних схем

Евакуаційний план – це документ, який вказує шляхи виходу з будівлі і встановлює правила поведінки при виникненні пожежі, а також алгоритм дії робітників. Його наявність забезпечує швидке проведення заходів щодо виведення людей в разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Основне призначення такого документа полягає в наступному:

  • чітке позначення шляхів евакуації і забезпечення безпечного процесу самостійного виходу з будівлі без використання засобів захисту і пожежогасіння;
  • вказівка ​​конкретного місця розташування вогнегасників, гідрантів, інших засобів пожежогасіння та оповіщення;
  • інформування про дії, які людина повинна зробити в першу чергу при виявленні загоряння або задимлення.
  • Вимоги до евакуаційного документу

Головна вимога до плану евакуації полягає в тому, що він повинен бути розроблений відповідно до діючих норм державних стандартів і правил пожежної безпеки. Схематичне зображення з інструкцією розміщують на кожному поверсі в доступних для загального огляду місцях – на інформаційних стендах, на стінах у коридорах.

При оформленні основні вимоги до плану евакуації полягають в тому, що він обов’язково повинен містити дві частини:

  • Текстову. У ній вказується спосіб і порядок проведення евакуаційних заходів, відповідальні особи, номери телефонів для виклику спеціальних служб. Крім того, тут наводиться інструкція по використанню коштів гасіння пожежі та надання першої медичної допомоги.
  • Графічну. Наочно показує схему переміщення з небезпечного об’єкта. Схематично зображується напрямок руху при виході з будівлі, місця знаходження вогнегасників, система виклику підрозділів МНС.

Як правило, такі схеми розробляється на підприємствах, в установах і організаціях. Дизайн – студія «Хід Конем» пропонує професійне виготовлення наочних посібників за індивідуальним замовленням з доставкою по Україні.

Залишити відповідь