Правила поведінки на дорозі для дітей

розміщено в: Новини сайту | 0

Наше життя складається не тільки з хороших моментів, але і повна небезпеками, які безпосередньо пов’язані з дорожнім рухом транспорту. І чим раніше діти дізнаються правила дорожнього руху і починають усвідомлювати всю важливість даної інформації – тим краще. Тому в звичайну практику увійшло таке поняття як куточок ПДР, який оформляється в сучасних дошкільних установах.

Для того щоб дитина могла щодня з інтересом знайомитися з правилами дорожнього руху і надовго запам’ятовувати їх, краще для оформлення куточка правил дорожнього руху використовувати яскраві і барвисті пояснювально-ілюстративні об’єкти. Одночасно вихователям потрібно проводити з дітьми бесіди, грати в дидактичні та рольові ігри, прочитувати розповіді, художні твори, а також приділяти годинник художньої творчості (ліплення, малювання, аплікація) – темі транспорту.

Що повинно бути в куточку правил дорожнього руху

Сьогодні оформити куточок правил поведінки на дорозі можна самими різними способами. Все залежить від фантазії вихователів, батьків і звичайно дітей. Їх також потрібно долучати до цього заняття. Такий підхід допоможе дітям краще освоїти всю інформацію, яку даний куточок повинен до них донести. Але серед розмаїття всього матеріалу, що знаходиться в даному периметрі, слід виділити наступне:

  • Наочний матеріал у вигляді ілюстрацій і сюжетних малюнків. Тут може бути зібраний комплект картинок з дорожніми знаками, видами транспорту, світлофор і ін .;
  • Стенд правила поведінки на дорозі;
  • Настільна ігротека на транспортну тему (лото, пазли, доміно, розрізні картинки і ін.);
  • Предмети для дитячих ігор і розваг рольового характеру (знаки на дорогах, кашкети, макет світлофора, жезли і ін.);
  • Література представленої тематики;
  • конструктори;
  • Допомоги по правилам дорожнього руху для дітей дошкільного віку.

Кожен з цих матеріалів допоможе дитині не тільки вивчити правила поведінки на дорозі в цікавому для нього вигляді, але і надовго закріпить отримані знання. При цьому важливо донести дитині і про найстрашніших наслідки, які можуть виникнути в разі недотримання правил.

Які стенди краще помістити в куточок правил дорожнього руху

Інформативні стенди також можуть в повній мірі зацікавити дитину і виступити ефективним і цікавим навчальним ланкою. На них зазвичай прописуються всі правила дорожнього руху, як для транспорту, так і для пішоходів. Одночасно можуть бути зображені різні тематичні ситуації, які відбуваються на дорогах. Відзначимо, що подібний щит може складатися з одного плакати або включати в себе цілий ряд щитів з різною модифікацією. Тут можна підібрати моделі з кишенями для брошур, окремими елементами на стенді для дитячих картинок і інших результатів художньої діяльності.

За підсумком відзначимо, що які б матеріали не використовувалися для оформлення куточка правил дорожнього руху, це місце має бути таким, що запам’ятовується, залучати і концентрувати на собі увагу дітей, а сам матеріал відрізнятися доступністю і простотою.

Залишити відповідь